Follow Legal » Prawo spółek » Poradnik dla obywateli Ukrainy przyjeżdżających do Polski

Zespół Follow Legal, w odpowiedzi na konflikt zbrojny w Ukrainie, przygotował Poradnik dla obywateli Ukrainy przyjeżdżających do naszego kraju.

W Poradniku podsumowaliśmy zarówno komunikaty polskich władz, informacje dotyczące miejsc, w których obywatele Ukrainy mogą uzyskać pomoc jak i  wskazaliśmy przepisy prawa mogące mieć zastosowanie do ich pobytu oraz pracy w Polsce.

Wykorzystujemy naszą wiedzę i doświadczenie aby w tych ciężkich chwilach formalne zmartwienia mogły zejść na dalszy plan.

Poradnik dostępny jest w dwóch wersjach językowych:

Zachęcamy do zapoznania się z Poradnikiem, który może stanowić cenną wskazówkę dla obywateli Ukrainy przyjeżdzających do naszego kraju jak i dla osób, które chcą pomóc osobom przybywającym do naszego kraju.

Czy wiesz, że..

polskie władze zapowiedziały szereg zmian w przepisach prawnych, które mają ułatwić  obywatelom Ukrainy procedurę legalizacji pobytu. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

 


Paulina Machowicz

Paulina Machowicz Legal Business Partner / Compliance Oficer

Paulina jest wieloletnim ekspertem w dziedzinie obsługi prawnej przedsiębiorców. Przez ponad 5 lat zdobywała doświadczenie jako menadżer obsługi korporacyjnej oraz prawnik in-house w jednym z wiodących polskich banków uniwersalnych. Pracując w międzynarodowej korporacji, obsługiwała działającą w na rynku polskim grupę kapitałową podmiotów z branży finansowej. Nadzorowała organizację pracy zarządów, rad nadzorczych oraz zgromadzeń akcjonariuszy/wspólników. Doradzała wielu wiodącym na rynku przedsiębiorcom z branży contact center, e-commerce i cloud solutions. więcej >>