Follow Legal » O nas

O nas

Budujemy przyszłość

Doradztwo prawne i biznesowe to nasza specjalność – jako Follow Legal czyli zespół nowoczesnych prawników szukamy i kreujemy razem z przedsiębiorcami najlepsze rozwiązania biznesowe. W dobie dynamicznego rozwoju technologicznego zabezpieczamy naszym doświadczeniem ryzyka prawne przedsiębiorców i współtworzymy najbardziej optymalne modele, które pozwalają rozwijać wizję biznesu. 

Zdajemy sobie sprawę, że współcześni przedsiębiorcy szukają przede wszystkim wspierającego prawnika-partnera, który rozumie potrzeby biznesowe, zna rynek i komunikuje się ze swoimi klientami w sposób jasny i klarowny. W naszej codziennej pracy odchodzimy od wizerunku prawnika, który jest zamknięty w ścianach swojej kancelarii i dostarcza biznesowi porad, które nie przystają do jego biznesowych potrzeb. 

Wiemy, że oczekujesz od nas prostej komunikacji i rozwiązań, które możesz wdrożyć w swojej firmie w najprostszy możliwy sposób. Dlatego właśnie w naszej codziennej pracy współpracujemy bezpośrednio z biznesem dostarczając mu obsługę prawną na najwyższym poziomie.

Cały zespół Follow Legal zdobywał doświadczenie w pracy jako in-house lawyer. Dlatego właśnie posiadamy unikalną wiedzę prawno-biznesową, która pozwala nam obsługiwać podmioty gospodarcze w wielu obszarach.

Poznaj nasz zespół

Anna Położyńska

Anna Położyńska

Legal Business Partner

Radca Prawny
a.polozynska@followlegal.pl

Damian Fedeczko

Damian Fedeczko

Legal Business Partner

Inspektor ochrony danych
d.fedeczko@followlegal.pl

Paulina Machowicz

Paulina Machowicz

Legal Business Partner

Compliance Oficer
p.machowicz@followlegal.pl

Nasze dotychczasowe doświadczenie pozwoliło nam zrozumieć jak ważny jest stały kontakt z obszarami biznesowymi, zrozumienie branży i produktu oraz posługiwanie się językiem przedsiębiorcy. Codziennie wychodzimy naprzeciw Twoim potrzebom – nie boimy się korzystać z narzędzi Google Docs, wiemy jak ważna dla dev’a jest Jira czy Asana, rozumiemy też, że szybciej i prościej będzie podpisać dokumenty podpisem elektronicznym.

ZAUFALI NAM

O nas

Follow Legal czyli zespół nowoczesnych prawników – razem z przedsiębiorcami kreujemy najlepsze rozwiązania biznesowe

Anna Położyńska

Anna Położyńska

Legal Business Partner

Radca Prawny

W Follow kieruje zespołem zajmującym się:

 • tworzeniem i negocjowaniem umów o świadczenie usług (w tym umów IT)
 • zagadnieniami kadrowymi (prawo pracy oraz umowy cywilnoprawne) 
 • bieżącą obsługą prawną przedsiębiorców i startupów
 • doradztwem prawnym dla przedsiębiorców e-commerce
 • procesami due dilligence, transakcjami sprzedaży udziałów i akcji

Doświadczenie

 • ukończyła prawo na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego
 • ukończyła studia podyplomowe o specjalności Prawo i Gospodarka UE – stosowanie prawa wspólnotowego
 • jest absolwentką szkoły prawa angielskiego Course in English and  European Law prowadzona przez Uniwersytet Warszawski, Juris Anglia Scientia i Uniwersytet Cambridge
 • radca prawny wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie

Ania jest współzałożycielką Follow oraz wieloletnią ekspertką w dziedzinie  obsługi prawnej przedsiębiorców.  

Ania zdobywała swoje doświadczenie zawodowe m.in. jako prawnik w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadząc postępowania administracyjne w zakresie nadzoru rynku oraz doradzając przedsiębiorcom z obszaru Unii Europejskiej rozpoczynającym działalność na polskim rynku. 

Swoją wiedzę i doświadczenie rozwija od ponad 10 lat współpracując z przedsiębiorcami, którym doradza m.in. w zakresie prawa gospodarczego oraz prawa pracy. Wielokrotnie reprezentowała przedsiębiorców w trakcie transakcji sprzedaży przedsiębiorstw oraz doradzała przy procesach przekształceniowych.

Posiada wieloletnie doświadczenie jako prawnik in-house u wiodących w branży e-commerce i contact center podmiotów, które pozwola jej znajdować wspólny język z każdym przedsiębiorcą. 

W swojej karierze obsługiwała również klientów z branży budowlanej, IT&e-commerce, kosmetycznej, dystrybutorów i producentów FMCG, contact center. 

Damian Fedeczko

Damian Fedeczko

Legal Business Partner

 

Inspektor ochrony danych

W Follow kieruje zespołem zajmującym się:

 • ochroną danych osobowych i szkoleniami z zakresu ochorny danych
 • marketingiem bezpośrednim
 • prawem konsumenckim (w zakresie e-commerce i umów zawieranych na odległość)
 • prawem zamówień publicznych

Doświadczenie:

 • ukończył prawo na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego
 • ukończył administrację na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego
 • odbył stypendium na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Salzburgu
 • menadżerskie studia podyplomowe People Management na Uniwesytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

Damian jest współzałożycielem Follow oraz wieloletnim ekspertem w dziedzinie ochrony danych osobowych. Jest również członkiem Stowarzyszenia Praktyków Ochrony Danych.

Damian zdobywał doświadczenie w kancelariach prawniczych oraz jako prawnik in-house w przedsiębiorstwach z branży projektowej, e-commerce, contact center oraz IT.

Z sukcesem doradzał wykonawcom przy międzynarodowych projektach infrastrukturalnych na etapie pozyskiwania zamówień publicznych jak i w trakcie realizacji inwestycji. Uczestniczył w projektowaniu programów lojalnościowych dla wiodących sieci handlowych w Polsce, a obecnie nadzoruje ich obsługę.

Od wielu lat pełni funkcję Inspektora Ochrony Danych (wcześniej Administratora Bezpieczeństwa Informacji) w największych podmiotach na rynku call center oraz u przedsiębiorców z branży marketingowej.

Odpowiadał za złożone wdrożenia systemu ochrony danych w przedsiębiorstwach. Projektował i wdrażał procedury związane z ochroną danych osobowych i bezpieczeństwem informacji, szczególnie w zakresie outsourcingu usług. Projektuje i prowadzi szkolenia.

Paulina Machowicz

Paulina Machowicz

Legal Business Partner

Compliance Oficer

W Follow kieruje zespołem zajmującym się:

 • bieżącą obsługą prawną przedsiębiorców i startupów
 • compliance
 • doradztwem w zakresie usług chmurowych (m.in. Google Cloud)

Doświadczenie:

 • ukończyła prawo na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego
 • ukończyła studia podyplomowe o specjalności Prawo gospodarcze i handlowe
 • Certyfikowany Compliance Oficer

Paulina jest współzałożycielką Follow oraz wieloletnim ekspertem w dziedzinie obsługi prawnej przedsiębiorców.

Paulina przez ponad 5 lat zdobywała doświadczenie jako menadżer obsługi korporacyjnej oraz prawnik in-house w jednym z wiodących polskich banków uniwersalnych. Pracując w międzynarodowej korporacji, obsługiwała działającą w na rynku polskim grupę kapitałową podmiotów z branży finansowej. Nadzorowała organizację pracy zarządów, rad nadzorczych oraz zgromadzeń akcjonariuszy/wspólników. Doradzała wielu wiodącym na rynku przedsiębiorcom z branży contact center, e-commerce i cloud solutions. Wspierała przedsiębiorców w obsłudze korporacyjnej spółek.

W swojej karierze brała udział w projektowaniu i wdrażaniu procesów przekrojowych funkcjonujących w organizacjach poznając tym samym sposoby na efektywne współdziałanie jednostek biznesowych i jednostek regulacyjno-prawnych oraz rozwijając kompetencje w zakresie komunikacji na linii biznes-prawnik.

Posiada doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu systemu regulacji wewnętrznych w przedsiębiorstwie, obejmujących również sporządzanie dokumentacji z zakresu ochrony danych osobowych oraz dokumentacji dla podmiotów działających w e-commerce. Brała udział w projektach dostosowujących działalność spółek z branży e-commerce i contact center do RODO oraz w procesach due dilligence.

Nasi eksperci odmienią
Twój biznes

Skontaktuj się z nami i przekonaj się jakie rozwiązania przygotujemy dla Twoich potrzeb biznesowych.

14 + 9 =

Klauzula informacyjna

Administratorem danych podanych w formularzu jest Follow sp. z o.o z siedzibą we Wrocławiu (Rzeźnicza 32/33, 50-130). Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi wiadomość wysłaną za pośrednictwem formularza.                  Dane przetwarzamy na podstawie realizacji prawnie uzasadnionego interesu administratora, którym jest komunikacja z użytkownikami naszej strony. 

Twoje dane będą przez nas przetwarzane przez czas niezbędny do udzielenia odpowiedzi na Twoje pytanie. Po tym czasie dane mogą być przez nas przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żebyśmy mogli udzielić odpowiedzi na Twoje pytanie.                     

Przysługuje Ci prawo do: żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego (PUODO).